Parafia Piusa X i Marii Goretti

W KĘDZIERZYNIE - KOŹLU

Zaproszenie kolędowe

Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: "Pokój temu domowi"
- …. a wasz pokój spocznie na nim.”  EW. św. Łukasza.

DRODZY PARAFANIE

Wizyta kolędowa zajmuje szczególne miejsce w polskiej tradycji oraz stanowi ważny element życia parafialnego. Jest okazją, aby przyjąć Boże Błogosławieństwo do naszych rodzin i domów i stwarza okazję do spotkania z duszpasterzem. W czasach po pandemii Sars–Cov 2 rozumiem jednak obawy części parafian, którzy w okresie wzmożonych zachorowań na wirusy – a takim niewątpliwie jest czas zimowy - chcą zachować szczególną ostrożność i unikają nadmiernych kontaktów z osobami mającymi styczność z większą grupą ludzi. Dlatego wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, odwiedziny duszpasterskie w tym roku będą się odbywać hybrydowo w dwóch różnych formach do wyboru:

  • pierwsza forma  tradycyjna: czyli kapłan odwiedza rodziny w ich domach. Kto jednak zdecydowałby się na taką formę kolędy proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się tutaj ( formularz do wypełnienia ) dostarczenie jej do kancelarii parafialnej bądź wrzucenie do specjalnej skrzynki znajdującej się w kościele z napisem „KOLĘDA”. Zgłoszenie takie należy dostarczyć do dnia 18 grudnia bieżącego roku (2022).
  • druga forma: podobnie jak w zeszłym roku, w naszym kościele odprawiane będą Msze Święte Kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Harmonogram tych Mszy św. umieszczony będzie w ogłoszeniach parafialnych i w gazetce.

W zaproszeniu trzeba podać nazwisko rodziny, ulicę, numer domu, miejscowość i telefon kontaktowy.

Wasz proboszcz: ks. Jerzy Pawlik

Gazetka Parafialna

Nasze konto bankowe

Plakaty