Parafia Piusa X i Marii Goretti

W KĘDZIERZYNIE - KOŹLU

Pomoc osobom potrzebującym z Ukrainy

W tym trudnym czasie wojennym w Ukrainie Bogu powierzamy siebie samych i naszych bliskich ale także wszystkich, którzy uciekają przed wojną i walczą o wolność swej ojczyzny. Pragnę podziękować wszystkim Wam, którzy wspieracie tych ludzi uciekających przed bombami ratujących swoje życie i swoich bliskich szczególnie dzieci. To wyraz szczególnej odpowiedzi na przykazanie miłości Boga i bliźniego. Już w pierwszych dniach zorganizowane zostały dzięki wsparciu Rady Parafialnej i wielu Parafian, także ludzi z poza naszej parafii miejsca noclegowe w pomieszczeniach Domu Parafialnego. Spłynęło wiele darów i na parafię i do Domu Kultury LECH w odpowiedzi na apel Rady Osiedla. Także zbiórka ofiar w odpowiedzi na apel ks. Biskupa Andrzeja Czaji, w niedzielę i Środę Popielcową (w sumie wyniosła ponad 8.500.00 zł) to wyraz naszej solidarności z Narodem Ukraińskim. Pieniądze już wpłynęły na konto Caritas Diecezji Opolskiej. Kilka rodzin z naszej parafii, także wyraziła chęć przyjęcia uchodźców pod swój dach. Są zapytania kiedy rodziny do nas przybędą? Jesteśmy gotowi na ich przyjęcie. W naszej Diecezji został powołany koordynator działań związanych z przyjęciem uchodźców o. Alan Ruska OFM. Swoje zadania wykonuje w porozumieniu z Caritas Diecezji Opolskiej i Urzędem Wojewódzkim w Opolu. Czekamy więc na sygnał z jego strony.

To w skrócie podsumowanie naszego zaangażowania na ten czas w pomoc. Oczywiście ciągle jest ona potrzebna. Jeśli chodzi o punkty przyjęć darów to nasze miasto taki punkt zorganizowało na SZKWALE -  przystań przy Odrze w Koźlu  telefon +48 606 322 394 - pod tym numerem można otrzymać informacje o potrzebnych rzeczach a także na stronach internetowych miasta i powiatu. Wszystkim dziękuję za pomoc i wsparcie bądźmy dalej solidarni i miejmy otwarte serca dla bliźnich.

ks. Proboszcz

Gazetka Parafialna

Nasze konto bankowe

Plakaty